Sundbyholm Horse Center

Sundbyholm Horse Center ansvarar för samtliga hopptävlingar på Sundbyholms Travbana. På Sundbyholms Travbana har det arrangerats SM tävlingar både för ponny och stor häst. Sundbyholm är en av få platser som fått förtroendet att arrangera dubbla SM. Varje år genomförs ett stort antal starter på våra ridbanor och vi har tillresande från hela Sverige till våra tävlingar.


Tävlingsprogram 2020

V.28 10/7-12/7

V.30 22/7-26/7 Sundbyholm Summer Games- Granngårdens Riksmästerskap

V.3129/7-2/8 Sundbyholm Summer Games- ATG Riders League

V.36 4/9-6/9Eskilstuna Ortens Ridtävling

V.3817/9-20/9 Sundbyholm Autum Show

För mer information besök Sundbyholms Ridsports hemsida. Länk hittar du längst ner på sidan.

Ordförande
Per Redelius
070- 574 967 37
per.redelius@sundbyholm.travsport.se

Lina Bertilsson
070-584 59 62
lina.bertilsson@hotmail.se

Stefan Eriksson
070-320 24 42
stefan.eriksson@sundbyholm.travsport.se

Barbro Lillje
070- 781 15 62
info@lillje.se

Anna Waern
070- 466 62 84
awaern7604@gmail.com

Jan Thunberg
070- 595 95 11
jan.thunberg@akerbygard.se

Björn Johansson
bjjohansson@telia.com


info@sundbyholm.com

Samarbetspartners