Sundbyholms Segrar STL 2020


 

Hazard Boko

Bollnäs
1 Januari 


Gulddivisionen
Distans: 2140m 
Segertid: 13,8a
Ägare: Anders Bäcke
Tränare: Per Lennartsson 
Körsven: Per Lennartsson

 

Kimi di Quattro huvud 899.jpg

Kimi Di Quattro 

Färjestad
22 Januari 


Bronsdivisionen
Distans: 1640m 
Segertid: 12,4a
Ägare: Olof Brodin Chartering
Tränare: Markus B.Svedberg 
Körsven: Markus B.Svedberg

 

Phoenix Photo  pris.jpg

Phoenix Photo

Östersund
29 Januari 

STL 
Silverdivisionen
Distans: 2140m 
Segertid: 13,9a
Ägare: På Stället KB
Tränare: Svante Ericsson
Körsven: Örjan Kihlström

 

Hazard Boko efter segern.jpg

Hazard Boko  

Solvalla
5 Februari 

Distans: 2140
Segertid: 13,6
Ägare: Anders Bäcke
Tränare: Per Lennartsson
Körsven: Per Lennartsson

Letthecowboysride pris 830.jpg

Letthecowboysride  

Åby
12 Februari


V75 Ungdomschampion
Distans: 2640m 
Segertid: 16,7a
Ägare: Åhus Stable AB  
Tränare: Svante Ericsson
Körsven: Simon Helm 

Phoenix Photo seger.jpg

Phoenix Photo 

Bergsåker
19 Februari 
Silverdivisisonen
Distans: 1640m
Segertid: 11,8
Ägare: På Stället KB
Tränare: Svante Ericsson
Körsven: Örjan Kihlström

Cala Mayor de B.

Åby
12 Mars 
Diamantstoet
Distans: 2140m
Segertid: 14,1
Ägare: Tom Hansson i Sankt Olof AB, m fl
Tränare: Per Lennartsson
Körsven: Per Lennartsson

 Phoenix Photo

Phoenix Photo 

Solvalla
26 Mars
Silverdivisisonen
Distans: 2140m
Segertid: 11,9
Ägare: På Stället KB
Tränare: Svante Ericsson
Körsven: Örjan Kihlström

 

Certainly 

Gävle
14 April
Påskstayern
Distans: 3140m
Segertid: 15,6
Ägare: Cajback Roy, Björn M & Andersson N
Tränare: Markus B Svedberg
Körsven: Ulf Ohlsson

Weather Chart

Gävle
14 April
Påskharen
Distans: 1640m
Segertid: 14,5
Ägare: Olof Brodin (Chartering) AB
Tränare: Markus B Svedberg
Körsven: Claes Sjöström

Certainly

Eskilstuna
2 Juli
E3000
Distans: 3140m
Segertid: 14,1
Ägare: Cajback Roy, Björn M & Andersson N
Tränare: Markus B Svedberg
Körsven: Markus B Svedberg

Readly Lavec

Årjäng
16 Juli Silverdivisionen
Distans: 2640m
Segertid: 12,8a
Ägare: Easy KB
Tränare: Oskar J Andersson
Körsven: Oskar J Andersson

Barbro Kronos

Axevalla
24 Juli Stoeliten
Distans: 2140m
Segertid: 12,6a
Ägare: Olof Brodin (Chartering) AB
Tränare: Markus B Svedberg
Körsven: Markus B Svedberg

Loaded Leila

Axevalla
24 Juli Diamantstoet, försök
Distans: 2140m
Segertid: 14,2
Ägare: Loaded Boys AB
Tränare: Markus B Svedberg
Körsven: Markus B Svedberg

 

Infinity SISU

Dannero
7 Aug Diamantstoet, försök
Distans: 2140m
Segertid: 15,9
Ägare: Easy KB
Tränare: Oskar J Andersson
Körsven: Oskar J Andersson

Cala Mayor de B.

Örebro
20 Aug Diamantstoet, försök
Distans: 2140m
Segertid: 14,1
Ägare: Tom Hansson i Sankt Olof AB m fl
Tränare: Per Lennartsson
Körsven: Per Lennartsson

Ballerina Indika

Eskilstuna
12 Nov STL klass II, försök
Distans: 1640m
Segertid: 12,5
Ägare: Easy KB
Tränare: Jörgen S Eriksson
Körsven: Jörgen S Eriksson

Phoenix Photo

Eskilstuna
12 Nov Smedträffen- STL Gulddivisionen
Distans: 2140m
Segertid: 12,1
Ägare: Team Phoenix På Stället
Tränare: Svante Ericsson
Körsven: Svante Ericsson

Kathrine S.H.

Eskilstuna
12 Nov STL Diamantstoet, försök
Distans: 2140m
Segertid: 14,1
Ägare: Sven H Konsult AB
Tränare: Markus B Svedberg
Körsven: Markus B Svedberg

Mister Lucky Sox

Bergsåker
23 Nov STL Klas II, försök
Distans: 1640m
Segertid: 12,7
Ägare: Holm's Betong AB
Tränare: Lise-Lotte Nyström
Körsven: Pierre Nyström

 


info@sundbyholm.com